close
آخرین مطالب
 • تبلیغ شما در اینجا
 • طراحی سایت شخصی
 • طراحی سایت فروشگاهی
 • طراحی سیستم وبلاگدهی
 • سیستم سایت ساز اسلام بلاگ
 • مگا برد - پلتفرم خرید اینترنتی قطعات موبایل مگابرد
 • loading...
  سرویس سایت سایت ویستابلاگ بزرگترین سرویس ارائه خدمات سایت نویسی حرفه ای در ایران

  وبلاگی برای حفظ سلامت جامعه و درمان

  درمان کیست مویی (پیلونیدال) با لیزر در یک جلسه، هزینه

  باید در نظر داشت که درمان کیست مویی یا پیلونیدال ارتباط مستقیمی با زمان مراجعه بیمار به پزشک و نوع بیماری دارد، هر چند در این مجال باید خاطر نشان کرد که تنها راه درمان قطعی کیست مویی یا پیلونیدال جراحی و لیزر است.

  البته باید متذکر شد که این عمل جراحی با لیزر، وسیع نیست و تنها آبسه تخلیه و موها خارج می‌شوند و بعد حفره کاملا شستشو داده می‌شود.

  نقش لیزر در درمان کیست مویی

  1. استفاده از لیزر برای از بین بردن موهای زائد: لیزر های مختلفی با طول موج های گوناگون برای ازبین بردن موهای زائد استفاده می شوند.موهای مشکی وضخیم به این لیزرها خیلی خوب جواب میدهندو برعکس موهای بور و کرکی و کم رنگ به لیزر خوب جواب نمیدهند .بیمار باید بعد از عمل نظافت این ناحیه را رعایت کرده و از رشد موهای زائد در این ناحیه جلوگیری کند.نواحی یک تا دوسانتی متر اطراف محل عمل شده وقسمت تحتانی تا ناحیه مقعد باید بطور مرتب از نظر رشد موهای زائد بررسی شده وتمیز شود.
  2. استفاده از دیود در درمان کیست مویی یا پیلونیدال {در مراحل اولیه بیماری میتوان با فیبر دیود وارد کیست شده وجداره ی کیست را از بین برد،در این صورت نیاز به جراحی نیست}البته در این مرحله علائم در حداقل ظاهر شده و یا بیماری بدون علائم است .
   بعد از اینکه فیبر لیزر خارج شد سینوس مویی بصورت یک وج برداشته شده و یک زخم بیضوی کوچک ایجاد میشود.این زخم چند روزی ترشح داشته تا اینکه جدار و محتویات کیست بطور کامل دفع شده وسپس زخم ترمیم میشود.این جانب با این روش کاملا مخالفم و انرا خلاف اصول صحیح درمانی میدانم .ول در بعضی کلینیکها متاسفانه انجام میشود و بیمار پس از مدتی مجددا با علائم عود بیماری مراجعه میکند ولی این بار بعلت چسبندگی بافتی براحتی مرتبه اول بافت کیستیک جدا نمیشود .
  3. استفاده از لیزر دی اکسید کربن برای برداشتن کامل ضایعه در مراحل پیشرفته کیست مویی:با این لیزر میتوان بافت حاوی کیست را بطور کامل برداشت.این روش درعمل کیست مویی یا پیلونیدال وسیع؛کیست مویی با سینوس های متعدد و کیست مویی یا پیلونیدال عارضه دار استفاده می شود.
  4. استفاده از لیزر درمانی بعد از عمل برای سرعت بخشیدن به ترمیم زخم

  مزایای لیزر کیست مویی

  • کاهش میزان خونریزی: به علت بسته شدن عروق کوچک توسط لیزر خونریزی حین عمل کیست مویی یا پیلونیدال به حداقل می رسد.
  • ترمیم عصب های قطع شده حین عمل کیست مویی با لیزر
  • کاهش احساس درد
  • از بین رفتن ریشه های احتمالی باقی مانده حین جراحی: چرا که دی اکسید کربن هنگامی که به بستر زخم تابانده می شود باعث از بین رفتن ریشه های باقی مانده احتمالی حین لیزر کیست مویی یا پیلونیدال خواهد شد.
  • درمان در یک جلسه: در این روش بدون گذراندن دوران نقاهت به مدت ۳۰ دقیقه بیمار تحت جراحی بسته قرار می‌گیرد و در سریع ترین زمان به زندگی عادی خود باز می‌گردد.

  هزینه درمان کیست مویی با لیزر

  هزینه درمان کیست مویی با لیزر شامل پوشش بیمه تامین اجتماعی نیست. اما بسته به نوع بیمه تکمیلی‌تان، بخشی از این هزینه توسط بیمه تکمیلی به شما پرداخت می‌شود.

  چون عمل لیزر کیست مویی کمتر از ۶ ساعت طول می‌کشد و بصورت سرپایی انجام می‌شود، تحت پوشش بیمه عادی نیست اما هزینه آن با جراحی کیست مویی تفاوت چندانی ندارد و نیازی به نگرانی نیست.

  همچنین برخی از بیمه های تکمیلی تا ۹۰ درصد هزینه لیزر را پرداخت خواهند کرد، بنابراین اگر قبل از عمل عضویت یک بیمه تکمیلی را داشته باشید می توانید بخشی از هزینه لیزر کیست مویی را دریافت کنید.

  برای تعیین هزینه لیزر نیاز به انجام معاینه و بررسی شرایط بیماری هم می‌باشد. این مبلغ بطور حدودی در جراحی و لیزر بین ۲/۵ تا ۵ میلیون تومان می‌باشد.

  بررسی انواع درمان کیست مویی
  گفتنی است نحوه درمان کیست مویی با پیشرفت بیماری ارتباط مستقیمی دارد، بدین معنا که در صورت عدم بروز عفونت می توان حتی با استفاده از درمان کیست مویی بدون جراحی دارو و یا مراقبت های لازم مانند رعایت کامل بهداشت و یا برداشتن موهای زائد اقدام به درمان مناسب و موثر نمود، اما در مقابل به هنگام بروز عفونت برداشتن کامل کیست تنها راه درمان محسوب می شود.

  جالب است بدانیم که امروزه در مورد وسعت جراحی برای برداشتن کیست مویی یا پیلونیدال و یا اینکه چه اقدامی را باید در مورد محل جراحی انجام داد، بین جراحان اختلاف نظر وجود دارد. به عبارت ساده تر اگر بیمار در مراحل اولیه ایجاد کیست به پزشک مراجعه کند و همچنین اندازه کیست کوچک باشد، می توان آن را برداشت و به طور اولیه بخیه زد و زخم را ساده بست اما در صورت بروز کیست خیلی بزرگ یا عفونی دیگر نمی توان آن را پانسمان کرد، چرا که زخم دچار مشکل می شود، از همین رو پس از برداشتن ضایعه، محل جراحی بخیه زده نمی شود و باز می ماند و در صورت ایجاد حفره غیر عفونی بعد از جراحی می توان از گوشت اطراف حفره در ناحیه باسن استفاده کرد و دهانه حفره را بست.

  https://darman.clinic/%D8%AF%D8%B1%D9%85%D8%A7%D9%86-%DA%A9%DB%8C%D8%B3%D8%AA-%D9%85%D9%88%DB%8C%DB%8C-%DB%8C%D8%A7-%D9%BE%DB%8C%D9%84%D9%88%D9%86%DB%8C%D8%AF%D8%A7%D9%84

  ۷ روش مثبت اندیشی در مورد اندام و ظاهرتان
  بازدید : 7 تاریخ : شنبه 9 مرداد 1400 زمان : 16:43 نویسنده : یگانه

  بیماری فیستول مقعدی یکی از بیماری های عفونی ناحیه نشیمنگاه است. در اثر این عارضه اتصالی غیر طبیعی بین بخشی از روده و پوست اطراف مقعد ایجاد میشود. در واقع عامل این بیماری عفونت است، پیشروی عفونت مسیری را ایجاد می کند که دو بخش از بدن به هم متصل شوند.

  این عارضه می تواند باعث ایجاد التهاب و عفونت در اطراف زخم شود و علائم آزار دهنده ای را به همراه دارد. از جمله مهمترین آنها می توانیم به درد، عفونت، التهاب، خارش و سوزش و ترشحات بد بو اشاره کنیم.

  درمان فیستول با طب سنتی از روشهای پر طرفدار این بیماری است. که در ادامه به بررسی بیشتر آن می پردازیم:

  درمان فیستول با زالو
  استفاده از زالو می تواند در بهبود علائم بیمار و از بین بردن عفونت موثر باشد. همچنین انجام زالو درمانی در کنار سایر روشها می تواند به نتیجه گیری بهتر از این درمان خانگی کمک کند. زالو خون را توصیه می کند. انجام زالو درمانی در سه مرحله و با فاصله یک هفته برای درمان این بیماری مفید است.

  درمان فیستول با لیزر راه قطعی درمان این بیماری است که در یک جلسه سرپایی در کلینیک و در کمتر از نیم ساعت انجام میشود. بیمار در حین لیزر درمانی درد و یا خونریزی احساس نمی کند.

  پونه کوهی درمان گیاهی فیستول مقعدی
  پونه کوهی دارویی گیاهی، ضد التهاب و نوعی آنتی بیوتیک قوی است. مصرف این گیاه علاوه بر بهبود التهاب و عفونت در کاهش تورم و جلوگیری از خونریزی نیز موثر خواهد بود. به علاوه مصرف پونه کوهی در افزایش قدرت سیستم ایمنی بدن نیز موثر است.

  برای این منظور یک قاشق از روغن برگ پونه کوهی را در آب حل کرده و اجازه دهید به جوش بیاید و پس از خنک شدن آماده مصرف است. این نوشیدنی را می توانید 2 بار در روز مصرف کنید. این نوشیدنی سیستم ایمنی را قوی تر کرده و باکتریهای مضر را از بین می برد.

  درمان سنتی فیستول با زردچوبه
  زردچوبه ماده ای ضد التهاب و آنتی بیوتیک قوی است. کورکومین موجود در زردچوبه به حفظ و افزایش تعداد گلبول های سفید بدن کمک می کند. پودر زردچوبه پخته شده کورکومین بیشتری داشته و طعم بهتری دارد. بنابراین مصرف زردچوبه می تواند در برطرف کردن التهاب و عفونت زخم و نیز افزایش قدرت سیستم ایمنی بدن موثر باشد. برای تهیه معجون زردچوبه دستورالعمل زیر را به خاطر داشته باشید.

  یک قاشق زردچوبه، یک لیوان شیر و دو قاشق عسل را مخلوط کنید. شب ها قبل از خواب این نوشیدنی را میل کنید.

  گل میخک
  درمان سنتی فیستول با گل میخک
  گل میخک دارای خواص ضد باکتری و ضد ویروسی است. این گیاه روده ها را پاکسازی کرده و قدرت سیستم ایمنی بدن را افزایش می دهد. برای مصرف گل میخک می توانید تعدادی از آن را به چای زنجبیل اضافه کنید و اجازه دهید تا دم بکشد. پس از خنک شدن آن را بنوشید و منتظر خواص شگفت انگیز آن در کاهش درد باشید.

  پیاز و سیر
  پیاز و سیر هر دو خوراکی های مفیدی هستند که به برطرف کردن التهاب و عفونت کمک می کنند. مصرف پیاز و سیر در افزایش قدرت ایمنی بدن موثر هستند. تهیه سوپ از پیاز و سیر می تواند اکسیری باشد که بیماری را شما را رفع می کند.

  روغن درخت چای
  روغن درخت چای ضد التهاب بسیار قوی با اثرگذاری سریع تر است. اما نباید از این روغن قوی به تنهایی استفاده نمود. بلکه بهتر است آن را با روغن زیتون و به نسبت مساوی مخلوط کرده و بر روی موضع استعمال نمایید. پس از 30 دقیقه موضع را شسته و خشک کنید.

  درمان گیاهی فیستول مقعدی شاید برطرف کننده التهاب باشد اما درمان قطعی نیست!

  حمام سیتز
  یک روش قدیمی و موثر برای برطرف کردن این عارضه نشستن در آب گرم یا همان حمام سیتز است. آب می تواند به بهبود گردش خون، برطرف کردن التهاب و نیز کاهش درد کمک کند. برای این منظور لگن یا وان آب را پر کرده و برای حداقل 30 دقیقه در آن بنشینید. این درمان را می توانید تا 2 الی 3 مرتبه در روز تکرار کنید.

  فیبر
  فیبر ماده ای مغذی و بسیار مفید برای بدن است. فیبر در بدن انسان ها هضم و جذب نمیشود. بنابراین در روده تجمع می کند. مصرف آن می تواند حجم مدفوع را افزایش دهد و به رفع یبوست کمک کند. از آنجایی که مشکلات گوارشی می تواند وضعیت بیماری شما را وخیم تر نماید، باید به شدت مراقبت تغذیه خود باشید. برای مصرف فیبر می توانید انواع میوه ها، سبزیجات و حبوبات را به رژیم غذایی خود اضافه کنید. نوشیدن آب تا 10 لیوان در طول روز نیز توصیه میشود.

  دانه گریپ فروت برای درمان گیاهی فیستول مقعدی
  عصاره دانه گریپ فروت می تواند در بهبود این بیماری موثر باشد. برای این منظور چند قطره از این عصاره را روی پنبه بریزید و بر روی موضع ضماد کنید. پس از 20 دقیقه موضع را بشویید و خشک کنید.

  درمان فیستول با عسل یکی دیگر از روش های پرطرفدار و موثر برای درمان این بیماری است که در صفحه ای اختصاصی به آن پرداخته شده است. برای مطالعه این روش درمانی تنها کافی است برروی لینک کلیک نمایید.

  درمان فیستول مقعدی در طب سنتی چقدر موثر است؟
  روشهای درمان گیاهی فیستول مقعدی یا طب سنتی می تواند در برطرف کردن علائم آزار دهنده این بیماری مثل درد، سوزش و خارش و از همه مهمتر عفونت موثر باشند، اما درمان قطعی نیستند. زیرا هیچ تاثیری در برطرف کردن علت اصلی یا همان فیستول ایجاد شده ندارند. استفاده از درمانهای گیاهی همراه با درمانهای تهاجمی می تواند نتیجه بهتری را داشته باشد.

  برای درمان قطعی بیمار باید تحت جراحی قرار گیرد. جراحی سنتی همان عمل جراحی است که تحت بیهوشی و در بیمارستان انجام میشود. جراحی سنتی نیاز به بستری چند روز در بیمارستان دارد. همچنین جراحی ریسک بی اختیاری در کنترل گاز روده و مدفوع را به همراه دارد.

  امروز روشهای نوین جایگزین جراحی های سنتی شده است. در این روش قدرت لیزر جایگزین چاقوی برنده شده است. این درمان سرپایی و سریع انجام میشود. با انجام لیزر نه تنها در وقت و هزینه خود صرفه جویی کرده اید، بلکه می توانید به نتیجه قطعی برسید و برای همیشه از شر این عارضه خلاص شوید. برای اطلاع بیشتر در این مورد می توانید صفحه درمان فیستول را مطالعه نمایید.

  افسردگی پس از زایمان یک اتفاقی شیرین اما احساسی تلخ!
  بازدید : 10 تاریخ : پنجشنبه 9 ارديبهشت 1400 زمان : 12:54 نویسنده : یگانه

  بواسیر یا بیماری هموروئید واریسی شدن یا به زبان عامه گشاد شدن سیاهرگ ها در داخل کانال مقعد (رکتوم) و یا خارج از آن و بر روی دریچه مقعدی است. مقعد دارای تعداد زیادی پایانه عصبی است، بنابراین با هر نوع آسیبی مثل بیماری هموروئید به شدت ملتهب و دردناک میشود.

  صریحاً بگوییم که، اگر می خواهید خیلی سریع از شر این بیماری خلاص شوید، و هزینه و زمان خود را هدر ندهید، قید درمانهای موقتی مثل روشهای خانگی را بزنید و مستقیماً به سراغ روش قطعی درمان بروید.

  اگر در رابطه با روشهای این درمان تحقیق کرده و از بیماران دیگر و یا پزشک خود سوال کرده باشید، حتما می دانید که بهترین روش که همه بر آن اتفاق نظر دارند؛ درمان بواسیر با لیزر است. اگر می خواهید اطلاعات مفید و بیشتری در مورد لیزر بواسیر و یا یافتن یک متخصص با تجربه در این زمینه داشته باشید، تا انتهای این مطلب همراه ما باشید.

  عمل لیزر هموروئید چیست؟
  عمل لیزر همروئید چیست؟

  همان طور که ذکر کردیم، هموروئید متورم شدن سیاهرگ های مقعد است که موجب میشود در طولانی مدت زائده هایی گوشتی از مقعد خارج شوند. متاسفانه هیچ روشی برای برگشت این سیاهرگ ها به حالت اولیه وجود ندارد. پس تنها راهی که می ماند، قطع کردن و یا جدا کردن آن با جراحی است.

  درمان لیزری این بیماری، یعنی به جای اینکه پزشک با تیغ جراحی این زائده را از بین ببرد، از قدرت لیزر برای برش استفاده می کند. با این کار آسیب کمتری به موضع جراحی وارد میشود. درد و خونریزی که در اثر تماس تیغ با پوست ایجاد میشود، نیز ناپدید خواهد شد. اگر این ویژگی ها را به قطعی بودن درمان و سریع و سرپایی بودن آن اضافه کنید، خود شما هم نتیجه می گیرید که بهترین روش درمان، با لیزر است.

  آیا انتخاب پزشک تاثیری در نتیجه درمان لیزری دارد؟
  پاسخ مسلماً مثبت است. انتخاب پزشکی که تخصص و تسلط کامل بر بیماری و نحوه درمان آن دارد، نه تنها در مورد بواسیر، بلکه در رابطه با درمان هر نوع عارضه ای ضروری است.

  توجه داشته باشید که هموروئید در ناحیه ای بسیار حساس واقع شده است و هر نوع اشتباهی در درمان میتواند آن را تحت تاثیر قرار دهد. به طور مثال یکی از شایع ترین مشکلاتی که بیماران پس از درمان هموروئید از آن شکایت دارند، بی اختیاری در کنترل گاز روده و مدفوع است. اگر دکتر بواسیر در طی جراحی، آسیبی به عضله مقعدی (اسفنکتر مقعد) وارد کند. احتمال بی اختیاری وجود دارد.

  از طرفی دیگر کار با اشعه لیزر به جز تخصص پزشکی نیازمند تخصصی ویژه و تجربه است. اگر پزشک شما به خوبی با نحوه کار با دستگاه لیزر آشنایی نداشته باشد، ایجاد عوارض دیگر دور از انتظار نیست.

  اما نتایج این درمان به اثبات رسانده است که اگر برای درمان لیزری به جراح یا پزشک متخصص هموروئید مراجعه کنید، احتمال عود مجدد بیماری و عوارض بعدی آن کمتر از 2% است.

  برای لیزر بواسیر در تهران به چه پزشکی مراجعه کنیم؟
  برای درمان هموروئید می توانید ابتدا از پزشک عمومی کمک بگیرید. پس از تشخیص بیماری، می توانید به پزشک متخصص بیماریهای گوارشی و یا متخصص جراحی عمومی مراجعه کنید.

  بهترین دکتر هموروئید در تهران
  بهترین دکتر متخصص برای جراحی بواسیر با لیزر، پزشکی است که همزمان با تخصص، تجربه کافی را نیز داشته باشد. دکتر بیژن عابدیان دکتر متخصص هموروئید در تهران است. دکتر عابدیان عضو هیئت علمی دانشگاه و دارای بورد تخصصی جراحی است و با سالها تجربه در زمینه درمان بیماریها نشیمنگاهی از جمله درمان کیست مویی، بواسیر، شقاق و درمان فیستول با لیزر به یک متخصص مجرب و درجه یک تبدیل شده است.

  دکتر عابدیان در طول یک ماه 100 ها مورد بیمار مبتلا به هموروئید را معاینه و درمان می کند و این خود ضمانتی بر تجربه عملی این دکتر بواسیر است.

  اقدامات وزارت بهداشت برای سالمندان در شرایط کرونا
  بازدید : 152 تاریخ : شنبه 4 بهمن 1399 زمان : 17:17 نویسنده : یگانه

  بواسیر خونی یا هموروئید خونی یکی از انواع جدی تر این بیماری است. از آنجایی که این بیماری ارتباط مستقیمی با عروق خونی دارد، و در واقع هموروئید متورم شدن یا گشاد شدن سیاهرگ های مقعد است. بنابراین خونریزی یا خونی شدن بواسیر دور از انتظار نیست. این نوع هموروئید باید به سرعت درمان شود. در غیر این صورت احتمال بروز عوارض خطرناک وجود دارد. اگر می خواهید اطلاعات دقیقی در رابطه با این نوع هموروئید داشته باشید، تا انتها همراه ما باشید.

  علت چیست؟
  علت خونریزی بواسیر وارد آمدن فشار به مقعد است. هموروئید داخلی مثلا یک زائده از دیواره رکتوم در مقعد خارج شده است. از طرفی مدفوع برای خارج شدن از بدن باید از مسیر رکتوم عبور کند. بنابراین با عبور مدفوع سطح هموروئید دچار خراش و ساییدگی میشود، و به مرور دچار خونریزی خواهد شد. در هموروئید خارجی که سیاهرگ متورم شده بر روی دریچه مقعدی واقع شده است، می تواند در اثر عوامل مختلف دچار سایش و آسیب شده و خونریزی کند. در صورتی که در این نوع هموروئید لخته خون تجمع کند، با نام هموروئید ترومبوزه شناخته میشود. این وضعیتی اورژانسی و به شدت دردناک است.

  عواملی مانند یبوست مزمن، ورزش های سنگین، برقراری رابطه جنسی مقعدی، جا به جا کردن اشیا سنگین، زور زدن برای دفع و … می توانند این وضعیت را ایجاد و یا تشدید کنند.

  عوارض
  بواسیر خونی در مقایسه با انواع دیگر عوارض بیشتری را برای بدن به همراه دارد و علت آن واضح است، خونریزی شدید و گاه غیر قابل کنترل.

  خونریزی می تواند منجر به آنمی یا کم خونی شود که در این صورت بیمار افزون بر علائم رایج بیماری، نشانه های دیگری از جمله سرگیجه، سردرد، ضعف، کاهش قدرت حافظه را نیز تجربه می کند.

  عوارض بواسیر می تواند از آنچه که تصور می کنید، خطرناک تر باشد. برای جلوگیری از این امر مطالعه این صفحه را از دست ندهید.

  علائم
  خونریزی مقعدی یکی از مهمترین نشانه های این بیماری است. این خونریزی معمولاً به رنگ قرمز روشن است و غالباً به هنگام دفع مدفوع از مقعد خارج میشود. در مواردی نیز لکه های خون بر روی مدفوع، دستمال توالت و یا کاسه توالت مشاهده میشود. اگر میزان خونریزی بسیار کم باشد، می تواند رنگ مدفوع را تغییر دهد و برای تشخیص خون نیاز به آزمایش است. این وضعیت به ندرت ایجاد میشود.

  توجه به سایر علائم هموروئید می تواند به شما در تشخیص راحت تر بیماری کمک کند. سایر علائمی که ممکن است با خونریزی همراه شوند؛ عبارتند از :

  درد در ناحیه مقعد
  احساس پر بودن مقعد که می تواند به بیمار احساس مداوم نیاز به دفع را بدهد.
  خارش و سوزش مقعد
  ملتهب شدن اطراف مقعد
  ترشحات مخاطی
  زائده های گوشتی که از مقعد خارج شده است.
  مشاهده زائده ای بر روی دریچه مقعدی که ممکن است دچار خونریزی شود و یا خون در آن تجمع کرده باشد.
  در آخر توجه داشته باشید که این خونریزی ممکن است اصلا به بواسیر مربوط نباشد. دیگر عارضه های مقعدی مثل شقاق و یا در موارد نادر سرطان نیز می توانند منجر به خونریزی شوند، پس لازم است قبل از هر اقدامی با پزشک خود در این باره مشورت نمایید.

  در چه صورت به پزشک مراجعه کنیم؟
  درمان بواسیر خونی

  اگر هر یک از شرایط زیر را دارا هستید، هر چه سریع تر برای درمان اقدام کنید.

  اگر برای اولین بار است که دچار خونریزی شده اید.
  اگر خونریزی شدید است و مکرراً ادامه دارد.
  اگر سایر علائم این بیماری را تجربه می کنید.
  اگر دچار تب، ضعف و سردرد مداوم هستید.
  مشاهده صفحه عکس هموروئید می تواند به شما در تشخیص این بیماری کمک کند.

  درمان بواسیر خونی
  درمان هموروئید خونی شامل مجموعه ای از روشها برای کنترل خونریزی، جبران خون دفع شده برای جلوگیری از کم خونی و رفع بیماری هموروئید است. باید این وضعیت را جدی بگیرید و خیلی سریع برای درمان اقدام کنید. در ادامه به تشریح بیشتر این موضوع می پردازیم :

  مرحله اول : درمان خونریزی بواسیر
  برای کنترل خونریزی بواسیر، در صورت مشاهده خون دچار اضطراب و استرس نشوید!! خون را با استفاده از آب خنک و یا دستمال توالت نرم پاک کنید. توجه داشته باشید که از آب گرم استفاده نکنید؛ زیرا که گرما می تواند با افزایش گردش خون، خونریزی شما را تشدید کند. حتی بهتر است موقتاً استفاده از روش هایی مانند حمام سیتز را نیز متوقف کنید.

  لازم است بهداشت مقعد را رعایت کنید و با قرار دادن یک کمپرس سرد بر روی موضع جلوی خونریزی را بگیرید. همچنین اگر چای سبز در دسترس دارید، می توانید کیسه چای سبز را برای چند دقیقه در آب جوش قرار داده و سپس خارج کرده و پس از خنک شدن بر روی موضع قرار دهید. با این کار علاوه بر ضد عفونی شدن مقعد می توانید جلوی خونریزی را نیز بگیرید.

  رعایت بهداشت و شستشوی مقعد نیز از عفونت جلوگیری می کند. اگر مرتباً دچار خونریزی میشود، باید وضعیت گوارش خود را نیز تحت کنترل درآورید. دریافت فیبر به میزان کافی و مصرف ملین ها و مسهل ها در صورت لزوم می تواند یبوست شما را درمان کند.

  مرحله دوم: داروی بواسیر خونی
  داروهایی که برای درمان بواسیر خونی به کار میرود، به دو دسته تقسیم می شود. دسته اول داروهایی هستند که به جهت درمان بواسیر کاربرد دارد. مثل آنتی هموروئید. کار این داروها برطرف کردن علائم بیماری مثل درد، التهاب و سوزش است.

  دسته دوم داروهایی هستند که برای جبران کم خونی کاربرد دارند. در موارد نادر که بیمار خون زیادی از دست داده است، ممکن است به تزریق خون نیاز باشد.

  همچنین در صورتی که بیمار مبتلا به یبوست باشد، پزشک داروهایی مخصوص مثل ملین ها را تجویز می کند.

  مرحله سوم: رفع هموروئید
  در مرحله بعدی لازم است فکری اساسی برای هموروئید خود بکنید؟! چرا که این زائده متورم شده چه در داخل مقعد باشد و چه در خارج از آن خود به خودی برطرف نمیشود. شاید راه حل های خانگی و دارویی بتوانند موقتاً پاسخگوی رفع علائم بیماری باشند، اما برای فردی که دچار خونریزی شده این روشها و مشابه آنها دیگر پاسخگو نیست.

  اگر می خواهید برای همیشه از شر بیماری خلاص شوید، باید این زائده را قطع کنید. یعنی با جراحی آن را از مقعد خارج کنید. البته به شما حق می دهیم که از جراحی و عوارض بعدی آن هراس داشته باشید و شاید زمان لازم برای جراحی را ندارید. اگر می خواهید بیماری شما، خیلی سریع، قطعی و بدون درد و خونریزی رفع شود، از روش لیزر درمانی استفاده کنید.

  بهترین دکتر متخصص هموروئید و عمل بواسیر در تهران
  بازدید : 65 تاریخ : شنبه 4 بهمن 1399 زمان : 17:12 نویسنده : یگانه

  عارضه کیست مویی که در بخش بالایی خط باسن و مقعد ایجاد می شود معمولا به همین راحتی برطرف نشده و باید تحت درمان قرار گیرد. کیست مویی مقعدی (pilonidal sinus) همان برگشت مو به داخل پوست اطراف مقعد است که با چرک و عفونت همراه می‌شود و می‌تواند برای بیمار بسیار آزاردهنده باشد. این بیماری در افراد پرمو بیشتر دیده می‌شود اما عوامل دیگری هم در ایجاد آن دخیل هستند.

  مویی که به داخل برمی‌گردد معمولا سوراخی در زیر پوست ایجاد می کند که داخل آن عفونت جمع می شود و به همین دلیل باعث بروز التهاب و قرمزی می شود. عفونت کیست در مراحل ابتدایی ابتلا به این بیماری کم است و به همین دلیل فرد مبتلا در ابتدا علائم چندانی نخواهد داشت.

  روش های درمان کیست مویی

  اگر در ابتدای بیماری و قبل از گسترش عفونت و تشکیل آبسه متوجه این عارضه شدید، می توانید از روش های خانگی و دارویی برای درمان آن استفاده کنید. با اینکه روش های خانگی به عنوان درمان قطعی و ریشه ای برای کیست مویی به شمار نمی‌روند اما در مواقعی ممکن است کارساز باشند.

  البته استفاده خودسرانه از این روش ها می تواند روند درمان را پیچیده تر کند و باید حتما طبق دستور پزشک انجام شود. اگر بعد از چندین روز این درمان ها کارساز نبود، احتمالا یکی از روش های درمان کیست مویی با لیزر یا جراحی به شما پیشنهاد می شود.

  منبع: https://www.afkarnews.com/%D8%A8%D8%AE%D8%B4-%D8%A8%D8%A7%D8%B2%D8%B1%DA%AF%D8%A7%D9%86%DB%8C-26/984051-%D8%A2%D8%B4%D9%86%D8%A7%DB%8C%DB%8C-%D8%A8%D8%A7-%D8%B4%DB%8C%D9%88%D9%87-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%AC%D8%AF%DB%8C%D8%AF-%D8%AF%D8%B1%D9%85%D8%A7%D9%86-%DA%A9%DB%8C%D8%B3%D8%AA-%D9%85%D9%88%DB%8C%DB%8C

  استفاده از اسید بوریک در باغچه
  بازدید : 100 تاریخ : يکشنبه 12 مرداد 1399 زمان : 12:47 نویسنده : یگانه

  مردها معمولا بیشتر از زنان در معرض ریزش مو هستند اما نازک شدن و ریزش مو در زنان، متداول و هم چنین ناراحت کننده است. ممکن است دلایلش موقتی باشد.مانند:

  کمبود یک ویتامین. یا پیچیده تر، مانند مشکلی اساسی در سلامتی بدن باشد. در اکثر شرایط راه های زیادی برای درمان ریزش موی هم زنان و هم مردان وجود دارد اما همه چیز به دلیل آن بستگی دارد.

  کم کاری تیروئید از دلایل ریزش مو:

  این غده ی کوچک درون گردن، هورمون هایی ترشح می کند که برای سوخت و ساز، رشد و نمو ضروری است، هنگامی که هورمون کافی تولید نمی کند باعث ریزش مو می شود ؛ پزشک می تواند طی آزمایشاتی دلیل کم کاری این غده را کشف کند.

  ریزش مو با مصرف بیش از حد ویتامین آ:

  با توجه به آکادمی پوست و مو امریکا، مصرف بیش از حد مکمل ها یا داروهای حاوی ویتامین آ می تواند محرک ریزش مو باشد.

  برای حل این مساله چه باید کرد؟ این امر یک دلیل قابل بازگشت ریزش مو است، و به محض دفع ویتامین آ اضافه، مو به رشد طبیعی بازمی گردد.

  نمناک

  فشار جسمی:

  هر گونه ضربه ی فیزیکی مانند:جراحی، تصادف ماشین، بیماری شدید، و یا حتی آنفولانزا می تواند باعث ریزش موی موقتی شود ، این امر باعث تحریک گونه ای از ریزش مو به نام جریان تلوژن نیز می شود. مو دارای یک چرخه ی عمر منظم است مرحله ی رشد، مرحله ی استراحت و مرحله ی ریزش. دکتر گلاشور متخصص پوست در نیویورک می گوید:«هنگامی اتفاق استرس زایی برای تان رخ می دهد، می تواند بر چرخه ی موی تان تأثیر بگذارد و مو را به مرحله ی ریزش سوق دهد.» ریزش مو معمولاً 3 تا 6 ماه پس از ضربه اتفاق می افتد.

  تاثیر وراثت در ریزش مو:

  الگوی ریزش مو در زنان، به نام آندروژنیک آلوپسیا، همان نسخه ی زنانه ی الگوی ریزش مو مردان است ، اگر از خانواده ای هستید که زنان در سن خاصی شروع به از دست دادن مو نمودند، احتمالاً بیشتر در معرض هستید. زنان، برخلاف مردان دچار عقب رفتگی خط مو نمی شوند، در عوض فرقشان بازتر و موها شان به وضوح نازکتر می شود.

  فشارهای احساسی از دلایل ریزش مو:

  فشار احساسی کمتر از فشار جسمی باعث ریزش مو می شود، اما ممکن است به عنوان مثال، هنگام طلاق، پس از مرگ عزیزان یا هنگام نگهداری از والدین بیمار و سن دار پیش بیاید ؛ با این وجود، اکثرا فشار احساسی باعث ریزش مو نمی شود، بلکه مشکلی که وجود دارد را ،تشدید می کند.

  آشنایی با شیوه های جدید درمان کیست مویی
  بازدید : 283 تاریخ : سه شنبه 7 مرداد 1399 زمان : 10:50 نویسنده : یگانه

  دنبالچه نام استخوان انتهایی ستون فقرات است که نقش بسیار مهمی در بدن دارد. این استخوان مثلثی شکل و کوچک دقیقا مابین لگن و باسن قرار گرفته و هرگونه آسیب و تحریک این استخوان، باعث ایجاد درد در این بخش می شود. افرادی که هنگام نشستن درد زیادی را احساس می کنند، احتمالا دچار نوعی آسیب در این ناحیه شده اند.

  کیست مویی اغلب با ایجاد آبسه و عفونت همراه است که نتیجه واکنش بدن به مویی است که به داخل پوست بخش تحتانی ستون فقرات برگشته است. این عارضه در مراحل ابتدایی علائم چندانی ندارد و زمانی علائم ایجاد می شوند که آبسه شکل بگیرد. عفونت جمع شده در آبسه و در لایه های زیرین پوست، معمولا با ایجاد مجرایی به سطح پوست راه می یابد و از سوراخ های ریز روی پوست تخلیه می شود.

  مشاهده مطلب کامل

  ایجاد التهاب و قرمزی در ناحیه کمر، درد زیاد بخصوص در زمان نشستن، خروج عفونت و ترشحات، احساس زائده ای سفت در اطراف دنبالچه و گاها در مواقعی که عارضه دیر تشخیص داده شود، تب و لرز از علائمی هستند که هنگام مواجهه با این بیماری تجربه می کنید.

  جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره روش های درمان کیست مویی این مطلب را مطالعه نمایید.

  دلایل احتمالی بروز کیست مویی

  علت دقیق این عارضه هنوز به طور قطعی مشخص نیست اما افرادی که مشاغل پشت میزی دارند و ساعات زیادی را در طول روز می نشینند، نوجوانانی که دچار تغییرات هورمونی شده اند، کسانی که از لباس های تنگ و نامناسب استفاده میکنند، افراد پرمو، افرادی که دچار چاقی و اضافه وزن هستند و یا وجود نوعی مشکل مادرزادی در استخوان دنبالچه، احتمال ابتلا به این بیماری را افزایش می دهند. علائمی که در بالا عنوان کردیم، به معنی ابتلای قطعی شما به این عارضه نیست و پزشک نظر نهایی را بعد از انجام معاینات لازم، خواهد.

  روش های درمان

  در موارد بسیاری افرادی که به این بیماری مبتلا شده اند، سعی بر خود درمانی و استفاده از روش های خانگی برای درمان این عارضه دارند. بیماران به دلیل عدم آگاهی لازم و استفاده از روش های خانگی باعث می شوند بیماری پیشرفت کند و درمان آن پیچیده تر شود.

  نمی توان بطور کل تاثیر روش های خانگی در کاهش و بهبود علائم بیماری را نادیده گرفت، اما برای درمان قطعی کیست مویی باید عفونت داخل آن بطور کامل تخلیه شود و این امر با جراحی میسر است. البته معمولا قبل از جراحی، استفاده از داروهای آنتی بیوتیک برای کنترل عفونت بیماری توصیه می شود. در ادامه روش های جراحی و لیزر کیست مویی را با هم بررسی می کنیم:

  عمل کیست مویی با لیزر

  یکی از بهترین گزینه های درمان کیست مویی استفاده از لیزر است. لیزر درمانی کیست مویی بصورت سرپایی و بدون درد و خونریزی انجام می شود و نیازی به بستری شدن در بیمارستان نیست. طی این جراحی، بوسیله اشعه لیزر برش کوچکی روی بافت بیماری ایجاد می شود و چرک و مواد زائد داخل کیست بطور کامل تخلیه می شود. زمان عمل لیزر کمتر از نیم ساعت بوده و بیمار بلافاصله بعد از جراحی مرخص می شود.

  همچنین عمل کیست مویی با لیزر، عوارض و مشکلات جراحی های سنتی را به دنبال ندارد و احتمال بازگشت مجدد بیماری یا آسیب دیدن نواحی اطراف بیماری در آن بسیار پایین است.

  عمل باز کیست مویی

  یکی از روش های سنتی جراحی کیست مویی است که در آن، زائده کیست مویی بطور کامل حذف می شود. در این روش با ایجاد برشی در موضع بیماری، مو و زائده های اضافی بطور کامل تخلیه می شود اما در آخر محل برش با بخیه بسته نمی شود. در روش باز پزشک اجازه می دهد حفره ای که در محل جراحی ایجاد شده باز باقی بماند تا بصورت خود به خود ترمیم شود.

  جراحی بسته کیست مویی

  تفاوت این روش با جراحی باز نوع برشی است که ایجاد می شود. در جراحی سینوس به روش بسته، برشی بیضی شکلی برای خارج کردن زائده بیماری ایجاد می کنند و بعد عمل بوسیله بخیه محل جراحی بسته می شود. در روش های جراحی باز و بسته کیست مویی برای پیشگیری از عفونت محل جراحی، آنتی بیوتیک تجویز می شود.

  نکته مهمی که در عمل کیست مویی به روش سنتی باید به آن توجه کنید، مراقبت های بعد از عمل است. شاید بتوان گفت که رعایت نکات و مراقبت های بعد از عمل جراحی، به اندازه جراحی در روند درمان تاثیرگذار است. تعویض به موقع پانسمان، مصرف داروهای آنتی بیوتیک یا موضعی طبق دستور پزشک، مراقبت از زخم و غیره کارهایی است که حتما باید بعد از عمل انجام دهید.

  بنابراین یکی از دلایلی که بیشتر بیماران روش لیزر درمانی کیست مویی را انتخاب می کنند، دوران نقاهت کوتاه و عدم نیاز به پانسمان و مراقبت های اینچنینی بعد از عمل است.

  چون عمل لیزر کیست مویی یک روش سرپایی محسوب می شود هزینه آن توسط بیمه پرداخت نمی شود و تنها در صورتی که بیمه تکمیلی داشته باشید، احتمال پرداخت بخشی از هزینه توسط بیمه تکمیلی وجود خواهد داشت. همچنین تا قبل از مراجعه به کلینیک و انجام معاینات لازم توسط پزشک، نمی توان هزینه درمان را مشخص کرد. اما در جراحی کیست مویی به روش سنتی، بیمه هزینه عمل را به عهده می گیرد.

  شاید به لحاظ مالی روش لیزر و جراحی تفاوت چندانی با یکدیگر نداشته باشند، اما از لحاظ صرفه جویی در وقت روش لیزر بهترین گزینه برای بیماران است.

  عکس پروفایل عاشقانه بدون متن
  بازدید : 156 تاریخ : شنبه 17 خرداد 1399 زمان : 15:02 نویسنده : یگانه

  آرتروز زانو (OA) می تواند بر هر حرکات شما مثل راه رفتن ، بالا رفتن از پله ها ، حتی نشستن یا دراز کشیدن تأثیر بگذارد. جراحی می تواند به تسکین درد کمک کند ، اما پزشکان تقریبا همیشه توصیه می کنند که ابتدا گزینه های درمانی دیگری را انجام دهند. روشهایی که قبل از جراحی توصیه می شوند، شامل موارد زیر است:

  • داروهای خوراکی : گزینه های بدون نسخه داروها شامل استامینوفن (تیلنول) و همچنین داروهای ضد التهابی غیر استروئیدی (NSAIDs) مانند ایبوپروفن (Advil ، Motrin) یا ناپروکسن (Aleve) هستند. NSAID ها با التهاب مبارزه می کنند. NSAID های قوی تر با نسخه در دسترس هستند.

  • کرم یا پمادهایی که استعمال می شوند : اشکال مختلفی برای درمان وجود دارد که می توانید بدون نسخه از داروخانه تهیه کنید.

  • داروهایی که به مفصل تزریق می شوند : تزریق کورتیکواستروئید که به آن کورتیزون نیز گفته می شود ، با التهاب مبارزه می کند و می تواند درد را سریع تسکین دهد. تزریق اسید هیالورونیک باعث تقویت مایع طبیعی مفصل می شود. ممکن است دو تا 6 ماه طول بکشد تا اثرات این تزریق احساس شود.

  • ورزش و فیزیوتراپی : فیزیوتراپی نیز می تواند به درمان کمک می کند. یک فیزیوتراپ می تواند برنامه را برای شما طراحی کند و ببیند آیا به بریس های پشتی ، اسپلینت یا عصا احتیاج دارید. اگر نیاز به کاهش وزن دارید ، رژیم غذایی و ورزش می تواند به شما کمک کند.

  • کاهش وزن : هر مقدار وزن شما بیشتر باشد، فشار وارده بر زانو نیز افزایش می یابد. اگر سرانجام به عمل جراحی تعویض زانو احتیاج دارید ، در صورت کاهش وزن اضافی شانس موفقیت شما بسیار بیشتر است.

  • مکمل های غذایی : برخی افراد گلوکزامین و کندرویتین را برای OA مصرف می کنند. مطالعاتی در مورد چگونگی عملکرد آنها نتایج مختلط داشته است. مکمل دیگری به نام SAMe نشان داده شده است که داروهای تسکین دهنده درد بدون نسخه نیز کار می کند و ممکن است عوارض جانبی کمتری داشته باشد. البته کار طولانی تر است. قبل از شروع مصرف هرگونه مکمل ، حتی اگر طبیعی هستند ، به پزشک خود بگویید تا بتواند عوارض جانبی را بررسی کند.

  جراحی آرتروسکوپی

  در این نوع جراحی ، جراح یک لوله نازک با یک دوربین ریز در انتها از طریق یک برش کوچک در پوست شما وارد می کند تا قسمت داخلی زانو را مشاهده کند. جراح می تواند غضروف آسیب دیده را از بین ببرد. پوششی صاف که از استخوان های موجود در مفصل محافظت می کند.

  بیشتر افراد می توانند چند روز بعد به فعالیتهای معمول خود برگردند. بهبودی معمولاً دردناک نیست. جراحی آرتروسکوپی ممکن است باعث تسکین کوتاه مدت از درد شود و احتمالاً عمل جراحی پیچیده تری را به تاخیر بیاندازد.

  جراحی تعویض زانو

  اگر همه گزینه های دیگر درمان پوکی استخوان را امتحان کرده اید و هنوز هم درد زانو دارید ، پزشک ممکن است جایگزینی زانو را پیشنهاد کند. این کار می تواند به کاهش درد شما کمک کند و توانایی حرکت شما را بهبود بخشد.

  جراحی تعویض زانو شامل از بین بردن تمام یا بخشی از مفصل زانو و تعویض قطعات آسیب دیده با مفصل مصنوعی است. این نوع زانو ها از فلزات و پلاستیک ساخته شده اند. بهبودی کامل ممکن است ماه ها طول بکشد، اما تسکین می تواند سالها یا حتی یک عمر طول بکشد.

  اگر ممکن است زمان انجام جراحی تعویض زانو زمان بر باشد:

  • درد شدید زانو که فعالیتهای روزانه شما را محدود می کند

  • درد زانو متوسط ​​یا شدید هنگام استراحت ، روز یا شب

  • التهاب و تورم طولانی مدت زانو که با استراحت یا علائم بهبود نمی یابد

  • درد حتی با مصرف NSAID یا تسکین نمی یابد


  فروش وب سایت ربات بلاگ
  بازدید : 112 تاریخ : دوشنبه 22 ارديبهشت 1399 زمان : 17:00 نویسنده : یگانه

  وقتی آرتروز دارید، زانو های شما درد می کنند ، بنابراین تمایلی به حرکت و ورزش ندارید. اما اگر ورزش کنید ، سرانجام متوجه بهبود درد زانو ها خواهید شد. شاید با شروع فعالیت احساس درد شما تشدید شود و فکر کنید وضعیت شما تشدید شده است اما این نباید شما را از انجام کارهای معمول خود باز دارد.

  جمیما آلبایدا ، دکتر ، روماتولوژیست در دانشگاه جان هاپکینز می گوید: اگر مبتلا به آرتروز باشید ، ممکن است هنگام اولین حرکت کمی ناراحت باشید زیرا برخی از التهابات در زانو وجود دارد. "اما وقتی شروع به راه رفتن می کنید ، باید احساس بهتری داشته باشید." پیاده روی به کاهش درد آرتروز کمک می کند، زیرا :

  • اتصالات را بازسازی می کند : هنگامی که آرتروز دارید، غضروف، یا همان بافت مفاصل که مانند کمک فنر برای زانوها عمل می کند. ممکن است آسیب دیده و فرسوده شود. در نتیجه درد، سفتی و مشکل در حرکت ایجاد میشود. رابرتسون میگوید ، ورزش می تواند به بازسازی مفصل کمک کند. "غضروف مانند اسفنج است و از راه فشرده سازی و کاهش فشار وزن بدن هنگام قدم زدن ، مواد مغذی را به دست می آورد."

  • پاها را تقویت می کند : پیاده روی به تقویت ماهیچه ها کمک می کند تا بتوانند فشار را از مفاصل شما برداشته و بیشتر از وزن خود را تحمل کنند. این یعنی درد کمتری برای زانوها.

  • به کاهش وزن کمک می کند : هر مقدار وزن بیمار کمتر باشد، فشار وارده بر زانوها نیز کمتر خواهد بود. پیاده روی می تواند در کاهش وزن بدن موثر باشد.

  • به بدن خود گوش دهید : در ورزش زیاده روی نکنید. حداکثر 30 دقیقه در طول روز ورزش کنید. اگر احساس می کنید علائم یا درد شما شدت یافته چند روزی ورزش را کنار بگذارید.

  آلبایدا می گوید، کفش های پیاده روی خوبی داشته باشید. بعد از پیاده روی، اگر درد یا تورم دارید، پاهای بلند خود دراز کنید و یخ را روی زانوها بگذارید.

  اگر در راه رفتن صدمه دیده اید، با پزشک خود صحبت کنید. ممکن است در تراز کردن زانو مشکلی داشته باشید ، بنابراین دستگاه های کمکی ممکن است به شما توصیه شود.  ]در چه صورت آرتروز زانو باید جراحی شود؟
  بازدید : 129 تاریخ : دوشنبه 22 ارديبهشت 1399 زمان : 15:07 نویسنده : یگانه

  کروناویروس نوعی ویروس شایع است که باعث ایجاد عفونت در بینی ، سینوس ها یا گلو می شود. بیشتر ویروس های کرونا خطرناک نیستند. کوید 19 نوعی بیماری است که می تواند باعث عفونت دستگاه تنفسی شود. این بیماری می تواند بر دستگاه تنفسی فوقانی (سینوس ها ، بینی و گلو) یا دستگاه تنفسی تحتانی (بادگیر و ریه ها) تأثیر بگذارد.

  همان روشی که سایر کورو ویروسی ها نیز دارند، این بیماری عمدتا از طریق تماس شخص ناقل به فرد ، انتقال می یابد. این عفونت از خفیف تا جدی متغیر است.

  SARS-CoV-2 یکی از هفت نوع کرونا ویروس است ، و باعث بیماریهای شدید مانند سندرم تنفسی خاورمیانه (MERS) و سندرم حاد تنفسی (SARS) می شود. این ویروس های دیگر اغلب عامل سرماخوردگی ها می شوند و در طول سال بر ما تأثیر می گذارند اما برای افراد سالم دیگر تهدیدی جدی نیستند.

  در اوایل سال 2020 ، پس از شیوع بیماری دسامبر 2019 در چین ، سازمان بهداشت جهانی SARS-CoV-2 را به عنوان نوع جدیدی از کرونا ویروس معرفی کرد. این بیماری به سرعت در سراسر جهان گسترش یافت.


  آیا بیش از یک نوع SARS-CoV-2 وجود دارد؟

  طبیعی است که ویروس تغییر کند یا جهش یابد. یک مطالعه چینی در مورد 103 مورد مبتلا به COVID-19 نشان می دهد این ویروس دارای دو نوع مختلف است که L و S نامیده می شوند. نوع S قدیمی تر است ، اما نوع L در مراحل اولیه شیوع بیشتری داشت.

  تا چه مدت coronavirus دوام خواهد داشت؟

  خیلی زود است که بگوییم این بیماری تا چه مدت ادامه خواهد یافت. این امر به موارد بسیاری بستگی دارد ، از جمله کار محققان برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد ویروس ، جستجوی آنها برای معالجه و واکسن و تلاش های مردم برای کاهش سرعت انتشار.

  دهها کاندید واکسن در مراحل مختلف توسعه و آزمایش قرار دارند. این روند معمولاً سالها طول می کشد. محققان تا حد امکان آن را سرعت بخشیده اند، اما هنوز هم ممکن است 12 تا 18 ماه طول بکشد تا واکسنی بی خطر به دست مردم برسد.

  علائم COVID-19

  علائم اصلی شامل موارد زیر است:

  • تب

  • سرفه

  • تنگی نفس

  • خستگی

  • لرز ، گاهی با لرزش

  • درد بدن

  • سردرد

  • گلو درد

  • از دست دادن بو و مزه

  • حالت تهوع

  • اسهال

  این ویروس می تواند منجر به ذات الریه ، نارسایی تنفسی ، شوک سپتیک و مرگ شود. بسیاری از عوارض COVID-19 ممکن است در اثر بیماری شناخته شده به عنوان سندرم ترشح سیتوکین یا طوفان سایتوکاین ایجاد شود. این در شرایطی است که

  اگر علائم شدید زیر را در خود یا دوستان خود مشاهده کردید ، سریعاً به کمک پزشک مراجعه کنید.


  • مشکل در تنفس یا تنگی نفس

  • درد یا فشار مداوم در قفسه سینه

  • سردرگمی جدید

  • نمی توان کاملاً از خواب بیدار شد

  • لب یا صورت مایل به آبی

  سکته مغزی نیز در برخی از مبتلایان به COVID-19 گزارش شده است. علائم سکته مغزی عبارتند از :

  • صورت. آیا یک طرف صورت فرد بی حسی است یا افتادگی دارد؟

  • آیا یک بازو ضعیف است یا بی حس؟ ا

  • سخن، گفتار. آیا آنها می توانند به وضوح صحبت کنند؟ از آنها بخواهید یک جمله را تکرار کنند.

  علائم ممکن است، در مدت زمان 2 روز یا هر 14 سال نشان داده شود. از نظر افراد دیگر متفاوت است.


  به گفته محققان در چین ، اینها شایع ترین علائم در بین افرادی بود که COVID-19 داشتند:

  • تب 99٪

  • خستگی 70٪

  • سرفه 59٪

  • عدم اشتها 40٪

  • درد بدن 35٪

  • تنگی نفس 31٪

  • مخاط / خلط 27٪


  اگر فکر می کنید کرونا دارید ، چه کاری انجام دهید؟

  اگر احساس خوبی ندارید ، در خانه بمانید. حتی اگر علائم خفیفی مانند سردرد و آبریزش بینی دارید ، تا بهتر شدن در خانه بمانید. اجازه دهید تا پزشکان روی افرادی که به طور جدی تری مبتلا هستند تمرکز کنند.

  اگر در تنفس مشکل دارید با پزشک تماس بگیرید. احتمالا به کمک پزشکی نیاز دارید. توصیه های پزشک خود را دنبال کنید و و اخبار COVID-19 را دنبال کنید، مراقبت های لازم و اطلاعات لازم برای جلوگیری از شیوع ویروس را بدست آورید.  پیاده روی با زانو درد صحیح یا غلط؟
  بازدید : 114 تاریخ : شنبه 20 ارديبهشت 1399 زمان : 16:10 نویسنده : یگانه
  ارسال نظر برای این مطلب

  صفحات سایت
  تعداد صفحات : -1
  آمار سایت
 • کل مطالب : 10
 • کل نظرات : 0
 • افراد آنلاین : 1
 • تعداد اعضا : 0
 • بازدید امروز : 5
 • باردید دیروز : 2
 • گوگل امروز : 0
 • گوگل دیروز : 0
 • بازدید هفته : 10
 • بازدید ماه : 14
 • بازدید سال : 777
 • بازدید کلی : 1629
 • مطالب
  آخرین نظرات
  کدهای اختصاصی